SPOR VE SOSYAL YAŞAM

Öğrencilerimizin öğrenci kulüpleri yapılanması ile ders zamanlarının dışında beceri, heves ve ilgi alanları doğrultusunda çeşitli konularda örgütlenir teknik, sosyal, kültürel, sportif ve eğlenerek vakit geçirdikleri çalışma grupları ortamını kendileri inşa eder. Öğrenci, kulüp faaliyetleri ile kendini ifade edebilme, başararak kazanma, dâhil olma, proje geliştirme ve sorumluluk alabilme gibi yeteneklerini sergileyebilme fırsatı bulurlar. 
Yaptıkları kampüs içi etkinlikler sayesinde sahiplenme ve aidiyetlik duygusu kazanır. Bu faaliyetlerde farklı sosyal çevreler ve farklı çalışma gruplarıyla etkileşim halinde bulunarak kendi mozaiğine parçalar eklemektedir. 
Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu öğrencileri; sokak hayvanlarına yardım çalışmalarından raftinge, doğa  gezilerinden ateş dansı eğitimlerine kadar geniş bir yelpazede aktivitelerini sürdürmektedir. Türk Kızılayı ile yaptığımız rutin kan bağışı kampanyaları, sosyal sorumluluk projeleri, tiyatro, halk oyunları, modern dans çalışmaları, bahar şenliği, lojistik günleri, kariyer günleri, sektör günleri, sportif tunuvalar, amatör müzik çalışmaları ve daha niceleri ile öğrencilerimiz, aldıkları teknik ve mesleki eğitimin yanında; sosyal, sorumluluk alabilen, proje üreten, takım olabilen ve sonuç odaklı çalışabilen gençler olarak hayata ve profesyonel iş yaşamına hazırlanmaktadırlar.Öğrencilerimizin öğrenci kulüpleri yapılanması ile ders zamanlarının dışında beceri, heves ve ilgi alanları doğrultusunda çeşitli konularda örgütlenir teknik, sosyal, kültürel, sportif ve eğlenerek vakit geçirdikleri çalışma grupları ortamını kendileri inşa eder. Öğrenci, kulüp faaliyetleri ile kendini ifade edebilme, başararak kazanma, dâhil olma, proje geliştirme ve sorumluluk alabilme gibi yeteneklerini sergileyebilme fırsatı bulurlar. 

Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü, üniversite takımlarımız ve öğrenci kulüplerimiz aracılığıyla öğrencilerimizi, akademisyenlerimizi ve idari personelimizi kapsayan sportif takımlar organize ederek üniversitelerarası ve bölgesel özel müsabakalara katılmaktadır.

2018-2019 akademik yarıyılında futbol, salon futbolu, basketbol, voleybol, Dragon bot, yüzme, takımlarımız çeşitli aktiviteler düzenleyip turnuva ve yarışmalara katılarak hem faaliyetlerini sürdürdü hem de üniversitemiz adına farklı dallarda başarılar elde etti. Bu başarıların en büyüğü ise futsal takımımız Türkiye Şampiyonu oldu.

Futsal takımımız, 2019 yılında düzenlenen Ünilig Erkek Futsal Turnuvası’nda Türkiye 1’incisi, üniversitemize büyük bir mutluluk yaşattı. Sen de üniversitemizin değerli bir üyesi olarak bu takımlardan birine girerek kupa kazanma keyfini yaşayabilirsin!

Sağlık, Spor, Kültür Müdürlüğü olarak önümüzdeki dönemlerde eskrim, atletizm, kick boks, snowboard, bisiklet, güreş, bilardo, atıcılık, satranç ve tenis takımlarımızı da kurmayı hedefliyor, seni de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiyoruz.

Öğrenci Kulüpler Birliği Başkanı: Elif Selvi ÇİFÇİ (elifselvicifci@ogrenci.beykoz.edu.tr)