ÖĞRENCİ KONSEYİ VE KULÜPLERİ

Öğrenci Kulubler Birliği Başkanı: Elif Selvi ÇİFÇİ (elifselvicifci@ogrenci.beykoz.edu.tr)

“Eğitim hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir” felsefesi doğrultusunda Beykoz Üniversitesinde öğrenciler tarafından oluşturulan;

Arama ve Kurtarma Kulübü, Araştırma ve Geliştirme Kulübü, Bilişim Kulübü, Çevre ve Enerji Kulübü, Dans Kulübü, Denizcilik Kulübü, Doğa Sporları Kulübü, Edebiyat Kulübü, E-spor ve Oyun Kulübü, Genç Girişimciler Kulübü, Havacılık Kulübü, İşletme Kulübü, İşletme Mühendisliği Kulübü, Kadınlar Kulübü, İş Sağlığı ve Güvenliği Kulübü, Lojistik Kulübü, Mimarlık Kulübü, Psikoloji Kulübü, Sağlık Masası Kulübü, Siber Kulübü, Sinema Kulübü, Sosyal Hizmetler Kulübü, Tarih Kulübü, Tasarım Kulübü, Tiyatro Kulübü, Toplum Gönüllüleri Kulübü, Üniversiteli Fenerbahçeliler Topluluğu olmak üzere toplam 27 kulüp,aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kulüpler etkinlikleri ile üniversitemizde sosyal ve kültürel yaşamı renklendirmekte ve şekillendirmektedir. Yeni öğrencilerimizin katılımı ile kulüplerin sayısı sürekli artmaktadır.

Öğrenci kulüplerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler “Beykoz Events” sosyal medya hesaplarından tüm öğrenciler, akademik ve idari personel ile paylaşılır. İş hayatının da bir simülasyonu olan öğrenci kulüplerimiz katılan öğrencilerimiz; sorumluluk alma, yeteneklerini geliştirmek, takım halinde çalışabilmek, sosyal ve kültürel gereksinimleri karşılamak üzere ders dışı etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla kulüplerde görev alırlar. Sen de istediğin kulübe üye olabilir ya da dilediğin bir kulübün kurulmasına öncülük edebilirsin!